Dovolená

Chorvatsko jako poznávací zájezd

Skvělou obměnou vaší tradiční dovolené v Chorvatsku by mohl být poznávací zájezd. Tuto dovolenou jsem si užila společně s rodinou v roce 2017. Zhodnotila bych to, že to byla jedna z mých nejlepších dovolených.

Ihned na začátku prázdnin jsme se vydali do Prahy, do Smíchova, kde na nás v odpoledních hodinách čekal autobus. V autobusu byli dva páni řidiči a paní průvodkyně, která nám přidělila sedadla. Řidiči jsou dva a po cestě se střídají. My jsme sice nastoupili již v Praze, ale autobus ještě zastavoval a nabíral naše spolucestující v Písku, Berouně, Českých Budějovicích a Blansku. Cesta po ČR trvala skoro čtyři hodiny.
vodopády řeky Krka

A pak jsme konečně vyrazili. Cesta vedla přes Rakousko, Slovinsko až do Chorvatska. Autobus zastavoval každé tři hodiny, většinou na benzínových stanicích. V Rakousku jsme chytli déšť, který mě vzbudil, ale vůbec jsem toho nelitovala, neboť jsme projeli asi dvaceti tunely. Cesta autobusem se dá na pohodu přežít. Do Chorvatska jsme přijeli kole 6. hodiny ranní. Nejeli jsme přímo na hotel, ale rovnou na Plitvická jezera, kam jsme se dostali kolem deváté.

Odpoledne jsme dorazili na hotel ve Svatém Jakubu i Jakově. Výhled na moře z balkonu byl prima. Samozřejmě, že jsme se šli vykoupat. Během týdenní dovolené jsme navštívili Národní park vodopádů řeky Krka, Velebit, města Zadar a Biograd na Moru a mnoho dalších.

Jako skvělý zážitek považuji výlet lodí na Kornatské ostrovy, kde jsme se stihli, jak vykoupat, tak i sníst makrelu, kterou nám připravili místní obyvatelé.

Pře každým výletem nám paní průvodkyně řekla, co nás čeká. Nechyběl ani historický výklad, který většinou zahájila již po cestě autobusem.
Plitvická jezera

Po týdnu jsme se začali chystat na zpáteční cestu. Týden utekl jako voda.

Zpáteční cesta byla pro mě trochu horší. Nemohla jsem spát, a proto po příjezdu do Prahy kolem osmé hodiny ranní a následném se dopravení domů, jsem šla hned spát.

Ten týden stál skutečně za to a doufám, že ještě někdy podobný zájezd zažiji.