Peníze

Peníze tvoří peníze


Titul z nadpisu je pravdivý, jenže nemá to smysl z deseti korunami. Ani s tisícovkami a dá se přemýšlet teprve nad sto tisíci korunami výše. Pak teprve získávají úroky jakýs takýs smysl. Z milionu už to pak jde vlastně samo. Dá se z nich i žít. Ale my se podíváme spíše mezi obyčejné lidi. Takové, co musí tvrdě pracovat, aby se nějak uživili a aby mohli zaplatit těm nahoře co požadují. Dříve se tomu říkalo desátky. Takže pokud se něco většího nebo dražšího líbí obyčejnému občanovi, zpravidla na to nemá peníze. Tento systém je nastaven tak, aby se moc ušetřit nedalo, protože to by si pak člověk mohl dovolit totéž co páni nahoře, a to se jim pranic nelíbí.

strom peněz

Takže se normálnímu člověku zalíbí například chatka, nebo automobil, ovšem také třeba potřebuje peníze na byt. Samozřejmě, že na to peníze nemá, kde by je také vzal. A tak mu nezbývá než si půjčit, což se zase líbí státu neb má z toho opět notnou provizi. Tak proč ne. Zde to kupodivu trošku skřípe, banky jsou totiž nadmíru opatrné v půjčování peněz, a tak se lidé od nich vracejí leckdy s nepořízenou. Prý mají malé příjmy, ačkoli jim se zdají dostatečné. Jenže pracovník banky to počítá jinak než běžný člověk a pokud tabulky říkají, že je příjem nízký, tak tomu tak opravdu podle jejich tabulek je.

smlouva a peníze

V tomto případě člověku nezbývá než využít americké hypotéky bez dokládání příjmů. A to drobátko jiné kafe, nežli v bance. Zde se totiž postupuje jinak a ve výsledku klient, potažmo žadatel skoro vždy peníze obdrží. Papírováním se zde u této půjčky, nebo hypotéky příliš nezabývají, protože vědí, že klient by rád peníze ještě letos. Vypracování podmínek a smlouvy se tedy děje rychlostí blesku a pokud klient s těmito podmínkami souhlasí, může podepsat. Ihned poté je požadovaná částka převedena na jeho účet a on může tyto finance použít tak, jak potřebuje.