Nákupy

Granule pro kočky

Kočky bývají ve výběru potravy velmi vybíravé, a tak to, co jedna kočička sní s chutí, druhá odmítne.

Asi nám nezbyde nic jiného, než zkoušet podávat kočičkám ze začátku různé druhy granulí a podle toho, které rychle zmizí z jejich misek, potom kupovat i nadále.

Granule můžete koupit ve standartní, prémiové kvalitě, superprémiové kvalitě. Asi tušíte, že ty superprémiové jsou nejkvalitnější, a máte pravdu.  Jejich hlavní složkou totiž bývá dehydratované maso, rýže, vitamíny.
siamská kočka

Prémiová kvalita – ve složení se podívejte, co je uvedeno na prvním místě – je to maso a je uvedeno přesně, z jakého zvířete pochází.  Obilovin je zde zastoupeno minimum a když už nějaké obiloviny granule obsahují, vesměs to bývají ty bezlepkové, protože ani naši chlupáči nemusí pšenici.

Standartní kvalita – granule často obsahují barvivo, masovou moučku, u které nevíte, z jakého masa nebo z jakých zbytků je vyrobena. Také u standartní kvality je vysoký obsah obilovin, ze kterých kočičí organismus moc energie nenačerpá.

Při výběru kvalitního krmiva si raději připlaťte, abyste nemuseli potom řešit různé potíže zvířete způsobené nevhodnou stravou. Do kvalitních granulí se přidává i rostlinná vláknina Yucca, která zamezuje zápachu kočičích exkrementů.
tři kočky

Granule dále vybírejte podle toho, o jaké plemeno kočky se jedná. Tyto speciální granule nabízejí osvědčené firmy, a to vesměs v superprémiové kvalitě. Rovněž kastrované kočky rovněž musí mít své speciální granule upravené tak, aby zohledňovaly jejich potřeby. V granulích pro sterilizované kočky jsou složky, které zabraňují chorobám ledvin a močového měchýře, kterými mohou někdy kastrované kočky trpět. Kdo má kočku chovanou výhradně uvnitř bytu, která nikdy nevychází na zahradu, měl by svém mazlíčkovi pořídit granule tzv. „indoor“, tedy pro kočky žijící uvnitř.  Tento typ krmiva rovněž přispívá proti obezitě a respektuje snížený energetický výdej těchto koček.