Láska

Jak vrátit do vztahu lásku

Na vztahu je nutné pracovat po celou dobu jeho trvání. Měli bychom proto dělat vše proto, aby vztah fungoval už od samotného počátku. Pokud jsme ale neměli prozatím čas a dávali jsme partnerovi najevo, že není naší prioritou, nebo dokonce došlo k nevěře na jedné či druhé straně, je nějaká naděje vztah zachránit.
 strom ve tvaru srdce
Co bylo, to bylo
Ať už vám partner ukřivdil jakkoliv, pokud chcete ve vztahu pokračovat, je nutné se přes to přenést. Obzvlášť v případě, kdy vás partner podvedl je nutné si ujasnit, zda mu dokážete odpustit. Zamyslete se, zda k němu můžete získat zpět důvěru. Pokud si na tuto otázku odpovíte že ne, nemá cenu ve vztahu přetrvávat. Stejně se kvůli nedůvěře rozejdete a akorát ztratíte měsíce nebo roky života, kdy už byste mohli být s někým jiným.
 
Dejte partnerovi najevo, že vám na něm stále záleží
Tento bod platí jak pro ženy, tak pro muže. Když jsme ve vztahu, chceme vědět, že nás má ten druhý rád. Pokud si nejsme jisti, že k nám partner cítí to samé, co my k němu, začneme se trápit, hledáme chyby sami v sobě, případně přemýšlíme i nad rozchodem. Nemusíme přitom lásku dávat najevo pouze slovy. Lze ji vyjádřit mnoha způsoby, přinést květinu, dárek, uvařit romantickou večeři, ale i pouhé obejmutí nebo políbení je vyjádření citu.
 pár na pláži
Udělejte si na sebe čas
Pokud jste vedle sebe dosud žili jako dva spolubydlící, bude to chtít najít trochu času na toho druhého. Možná to pro vás bude trochu problém, pokud jste celý den v práci a po ní máte další aktivity. Je proto nutné si sednout a domluvit se, jak spolu budete čas trávit. Je vám líto se vzdát večerního cvičení v posilovně? Pak navrhněte partnerovi, jestli nechce chodit s vámi. Nebo můžete vymyslet jiné cvičení, stanovit si například jeden den, kdy spolu půjdete do bazénu, druhý den, kdy půjdete do fitness centra. Je však zapotřebí najít činnosti, které budou bavit vás oba, jinak by to nemělo smysl.