Podnikání

Stěhování v Praze může být pro stěhovací firmu pohoda, nebo také ne

Stěhovací služby jsou pověstné tím, že je to práce, kdy si vyčistíte hlavu od zbytečných starostí, zacvičíte si, uvolníte endorfiny a s dobrým pocitem vykonané práce končíte svůj obvyklý pracovní režim. Tak tomu skutečně může být u rutinních akcí, kdy všechno klape, zákazníci jsou milí a vstřícní, a přichystají vše tak, že stěhováci jen přenáší krabice a rozebraný nábytek. Tato idylka však končí v okamžiku, kdy se na scéně objeví složitější situace:

palmy v bytě

Nedaří se rozebrat nábytek – toto provádí stěhovací firmy stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ běžně, ale mohou se přihodit i obtíže, kdy nábytek vyžaduje při rozebírání více fyzické námahy i přemýšlení. Jsou to např. kompletní velké kuchyně nebo vestavby na míru ve zkosených místnostech, kdy zákazník potřebuje, aby skříně byly na novém místě přizpůsobené jinému tvaru a velikostem obytného prostoru.

moderní kuchyně

Velká a těžká břemena – už jen stěhovat pračku po schodech do desátého podlaží je „chuťovka“, ale co když máte doma ještě klavír, starožitné psací stoly a postele, a některý nábytek neprojde dveřmi a musí se spouštět dolů z balkonu? A co teprve velká akvária o objemu pěti set litrů, která jen prázdná váží přes metrák?

Dlouhé koberce – poměrně obtížné je i vynášení dlouhých koberců do vyšších pater, protože koberec se nesmí překlápět a musí se zvedat kolmo do výšky napříč schodištěm. Když se jedná o nějaký velmi kvalitní kus s velkou gramáží, o délce třeba sedmi metrů a šíři pěti metrů, může vážit přes padesát kilo, a to už je pořádná zabíračka.

Stěhování velkých rostlin – máte-li doma pokojovky v květináčích, obvykle vystačíte s košem na prádlo, kam je umístíte vedle sebe, vystelete květináče bublinkovou fólií a rostliny převezete v autě na zadním sedadle. Ale co když se stěhuje zimní zahrada, kde palmy dorostly do výšky tří metrů, a váží i s květináčem skoro půl tuny? To už vyžaduje opravdové mistrovství, zkušenosti, potřebnou techniku a také správný pracovní postup.