Podnikání

Je obchodováni s opcemi bezpečné?

Říká se, že za peníze si štěstí nekoupíme. To je sice pravda, avšak koupíme si za ně vše, co potřebujeme k životu, jako například jídlo, ošacení, či střechu nad hlavou. Ať se nám to líbí, nebo ne, bez nich se zkrátka neobejdeme. A čím více jich máme, tím lepší věci si můžeme dovolit. Není tedy divu, že se každý z nás snaží vydělat co nejvíce.

Problém samozřejmě je, že to není tak jednoduché. Věci, které nám umožní získat hodně peněz najednou, v sobě také skrývají největší riziko, že o ty, které jsme tam doposud vložili, přijdeme. Typickým příkladem může být sázení či hraní na automatech, avšak patří sem i investování na trhu.

zisk z investic na burze

Zde je nejznámější obchod s akciemi, avšak zde jsou rizika každému jasná. U obchodování s opcemi Tradecz.cz to už tak jednoduché není. Na rozdíl od akcií se totiž jen málokdy jedná o krátkodobou investici. V podstatě si kupujete přednostní právo na daný produkt, který firma, do které jste investovali, vyrobí.

Samozřejmě toto právo můžete kdykoliv prodat. Jeho cena se samozřejmě bude lišit nejen podle toho, o jakou firmu půjde, ale také podle konkrétního výrobku. Proto může být dlouhodobě výhodné si koupit opce u nějaké malé firmy, která se později stane gigantem na trhu, a vy její opce prodáte se skutečně vysokým ziskem.

nakupování opcí

To je samozřejmě ten nejideálnější případ. Takto to funguje skutečně jen velmi zřídka. Přesto se vždy vystavujeme riziku, že onen produkt a ona firma, do kterých jsme tímto způsobem vložili své peníze, nenaplní naše očekávání – vývoj produktu se zpozdí, nastanou s ním problémy, případně společnost zkrachuje, a my pak budeme mít doma jen bezcenný kus papíru.

To je situace, které je nejlépe předejít. Proto, pokud s investicemi teprve začínáme, je vhodné se obrátit na profesionálního finančního poradce či burzovního makléře. Ti nám poradí a šance, že přijdeme o své peníze, tak bude mnohem menší. A to se rozhodně vyplatí.