Podnikání

Cena vlašských ořechů loupaných není tak vysoká vzhledem k tomu, co obsahují

O příznivých dopadech vlašských ořechů na naše zdraví jsou lidé informováni již tisíce let, z dochovaných historických pramenů je známo, že se ořešáky pěstovaly nejen ve starověkém Římě, ale mnohem dříve, více než 6 tisíc let před narozením Krista. Své jméno získaly po zemi, kde se jim dříve věnovala mimořádná pozornost, velmi ceněné a vyzdvihované byly především v Itálii a Italům se ve staročeštině říkalo Vlachové.skořápka vlašského ořechu
Dnes se na tyto mimořádně významné plody téměř pozapomnělo, může za to jak klasická česká kuchyně, tak i moderní, ale nepříliš zdravý stravovací směr, který k nám začal proudit po sametové revoluci v podobě rychlého občerstvení. Po oříšcích se ohlížíme v období kolem vánoc v souvislosti s cukrovím, a to je málo. Vzhledem k tomu co obsahují, zvláště pak zdravé tuky – omega-3 mastné kyseliny, bychom je měli na jídelním stole mít častěji, v ideálním případě každý den.

Loupané nebo neloupané

Mají vlašské ořechy loupané cenu skutečně přínosné potraviny, anebo po vyloupání ztrácí své původní vlastnosti? Na to je poměrně snadná odpověď – ořech ve skořápce vydrží i několik let, časem však ztrácí přirozenou vlhkost a je pak příliš vyschlý, anebo při nevhodném skladování přijímá vlhkost zvenčí a může plesnivět, nebo až zčernat. Skladování ořechů ve skořápkách je také poměrně obtížné, musíte mít k tomu vhodné podmínky a dostatečný prostor, ideální jsou například staré půdy, kde je sucho, seníky ve stodolách, kde proudí https://cs.nametests.com/test/krev-ktereho-zvirete-proudi-ve-vasich-zilach/19498/ vzduch, ale v bytě panelového domu byste na deset kilo ořechů, které chcete uschovat přes zimu, potřebovali velkou papírovou či plastovou přepravku, a ta zabírá spoustu místa.
Vyloupané ořechy, které se ve specializovaných e-shopech prodávají, vám vydrží i několik měsíců, aniž by žlukly a ztrácely na své hodnotě. Důležité je uložit je opět v suchu, nejlépe mimo denní světlo, do temné místnosti nebo uzavřené krabice. Zaberou mnohem méně místa, než plody se skořápkou.pět vlašských ořechů na stole
Ideální je zakoupit je v takovém množství, které vydrží zhruba dva měsíce, za tu dobu určitě nepřijdou k úhoně. Jestliže si budete dopřávat menší hrst denně, pro jednu osobu to znamená přibližně na tři týdny 1 kg ořechů.