Nákupy

Jednoduché cvičení

Přibyly vám nějaká kila a chtěli byste se jich nějaký jednoduchým způsobem zbavit, aniž byste museli držet dietu či hladovku? Máme pro vás radu, která vás bude stát denně jen trochu času. Která je k nezaplacení, a přitom vás nebude stát ani korunu. Pokoukejte po svém okolí a najděte si ve vašem městě to nejdelší schodiště!

schodiště

Chůze do a ze schodů je nejefektivnějším cvičením, které můžete začít kdykoliv provozovat. Má řadu pozitiv, a rozhodně nejde jen o redukci váhy, ale posílíte kardiovaskulární systém, vytvarujete si zadeček a budete mít ze sebe mnohem lepší pocit.

Ideální je najít si nějaké schodiště venku v přírodě. Může to být nadchod i podchod, ale často jsou schody součástí parku, nebo přístupové cesty k zámku, hradu apod. Nenajdete-li žádné schody venku, můžete se smířit s nejbližším věžákem. Takový patnáctiposchoďový věžák, ten už stojí za zkoušku, jak jste na tom s kondicí. Ale pravda, většina domů se dnes zamyká a venku je zkrátka venku.

Chůze po schodech je podceňována, a přitom je to lehce a levně přístupná aktivita pro všechny. Nemusíte mít cvičební úbor, ale máte-li po cestě z práce nějaké schody, nemyslíme ty jezdící, tak je zkuste vyjít po svých, nahoře se otočit a zase je sejít dolů. Tohle můžete několikrát zopakovat podle délky schodů a vaší momentální nálady a kondice, ale věřte, že kondice se začne postupně zlepšovat a budete sami hledat delší a delší schodiště.

jezdící schody

Chcete se dostat do formy, udělat něco pro zdraví svého srdce a nemáte čas chodit do posilovny? A máte po cestě do práce a z práce nějaké schody? Zapomeňte na to, že můžete jet výtahem nebo po jezdících schodech a vyšlápněte si je pěkně po svých. Nebude vás to stát moc času navíc a ten pocit, že pro sebe něco děláte, ten je k nezaplacení.

Udržujte se stále v kondici, choďte denně po schodech nebo po schodišti!