Krása

Nebojujte s šedinami, udělejte z nich přednost

Už dávno neplatí, že by šediny byly známkou staří. I s nimi můžete vypadat sexy. A proč je zakrývat zrovna teď, když je doba stříbrné kštici nakloněná. Zapomeňte na barvy na vlasy a nevzhledné odrosty. Nechte vyniknout svou přirozenou krásu. Sluší nejen mužům, ale i ženám.
 Barvení vlasů
Proč šedivíme
Obvykle si většina z nás objeví první šedivý vlas kolem 30. narozenin. Může to být však mnohem dříve a jsou naopak mezi námi i takoví, u kterých k tomuto jinak přirozenému procesu nedojde vůbec. Melanocyty, které produkují pigment, svou činnost časem postupně zastaví. Začátek a intenzita šedivění je daná geneticky. Něco však ovlivnit můžeme. Rychleji proces nastupuje:

  • u kuřáků
  • při nemocích štítné žlázy
  • při nedostatku vitamínu B6, B12, D a E
  • při hormonální nerovnováze
  • při dlouhodobém stresu
  • při častém používání barev na vlasy, obzvláště těch s peroxidem vodíku

 
I v době, kdy jsou hvězdy šedinám nakloněny, se obrňte proti negativismu některých lidí. Možná budete překvapeni, ale vypadá to, že muži jsou tolerantnější více než ženy. Ty si nepříjemné poznámky neodpustí. Své o tom ví i čtyřicátnice Renata z Ostravy. Bílé vlasy jí na hlavě doslova září, ty ostatní má totiž od přírody černé. „Nebarvím se, protože jsem měla hodně nepříjemnou kožní reakci na barvu na vlasy. Mám z toho vyloženě paniku, že bych to podstoupila ještě jednou. Ačkoliv je většina lidí v pohodě a druhé příliš neřeší, setkala jsem se i s nepříjemnými výtkami, a to ze strany žen,” říká Renata, která i přesto barvení odolává a nechává vyniknout svou přirozenou černo stříbrnou kštici.
 Šedé vlasy
Nic speciálního
Péče o bílé vlasy není nijak náročná. Můžete používat dále svou oblíbenou kosmetiku. Podle potřeby doporučují kadeřníci do péče o ně zařadit fialový šampon. Pomůže neutralizovat nevzhledné žluté odstíny a dodá vlasům stříbrný nádech.
Pokud jste si doteď vlasy barvila, ale chtěla byste konečně přiznat pravdu, doporučujeme na přechodnou dobu dobarvovat pouze odrosty a to například řasenkou nebo vlasovým pudrem.