Web

Responzivita webu

Dříve to tvůrci webových stránek měli jednoduché. Byly jen počítače. Vytvořili webové stránky, které na každém počítači vypadaly stejně.
V dnešní době notebooků, tabletů a chytrých telefonů, kdy každé zařízení má jiné rozlišení a weby zobrazuje jinak, to už tak jednoduché není.
Vytvoříte na počítači dokonalé webové stránky, nad kterými strávíte hodiny a dny práce. Ale když se na ně podíváte na tabletu nebo v chytrém telefonu, už dokonale nevypadají, spíše naopak. Vypadají jako stránky, které jste vytvořili za pár minut na koleni. A vás začne polévat studený pot.
internet v mobilu
Co s tím?
Odpověď je jednoduchá. Pomůže vám s tím responzivní web.
Co to je?
Responzivní web je takový chytrý web, který se přizpůsobí zařízení, ze kterého si návštěvník váš web prohlíží.
Je jedno, jestli si ho prohlíží z počítače, notebooku, tabletu nebo smartphonu, na každém z těchto zařízení vypadá dobře. Ale nejenom vypadá. Také se dobře čte, a je snadno ovladatelný na všech výše uvedených zařízeních.
Každé zařízení má určitý prostor. A tomu se právě responzivní web přizpůsobí.
Nestane se, že na jednom zařízení by byly velká písmena, a na druhém naopak malá, které by člověk musel číst s lupou.
html a css
Proč je to důležité?
Webů je dneska nepřeberné množství. Na to, abyste čtenáře vašeho webu zaujali máte jen pár vteřin, které rozhodují o tom, zda se čtenář do stránek začte, stane se čtenářem a třeba i kupujícím nebo jestli odejde. A už se třeba ani váš web nevrátí.
Když návštěvník přijde na stránky, kde jsou už na první pohled malá písmenka nahuštěná vedle sebe, špatně čitelná, u toho naopak velký obrázek přes skoro celou stránku, stránky zavře a odejde.
Také nejoblíbenější vyhledávač Google přednostně ve svém vyhledávači zobrazuje stránky, které jsou responzivní, i když třeba na rozdíl od vašeho webu mají obsah, který čtenářům žádnou hodnotu nepřinese.