Krása

Jak pečovat o vlasy před, během a po sprchování – s pomocí přírody

Ačkoliv třeba nemáte přirozeně kvalitní a pěstěné vlasy, v tomto článku se Vám pokusíme poradit, jakými cestami byste mohli kvalitu svých vlasů alespoň trochu zlepšit a učinit je reprezentativnějšími. A představte si, že to vše jde jen s pomocí organických, bio a přírodních produktů!

 přípravky na vlasy

Před sprchováním vlasy pořádně rozčešte – bude se Vám hodit hřeben s kančími štětinami nebo ten dřevěný, protože ty prý dobře rozprostírají po vlasech přirozené oleje a maz. Dbejte na to, aby na vlasech nezbyly žádné „cuchance“, protože ty by se Vám během mytí hlavy mohly zacuchat ještě více. Pak si vezměte na pomoc své prsty a promasírujte si řádně pokožku hlavy – tímto způsobem se maz ještě více uvolní a vyživí Vám kořínky vlasů, masáží si navíc podpoříte si cirkulaci krve. Následně použijte nějaký olej vhodný na vlasy – může to být kupříkladu arganový, kokosový, rozmarýnový nebo jojobový. Vmasírujte ho hezky nejdříve do pokožky hlavy a pak do konečků, trochu oleje můžete rozetřít i po délkách vlasů. Zabalte vlasy do koupací čepice a normální látkové čepice, při působení tepla se otevřou vlasové šupinky a olej lépe vnikne do kutikuly vlasů.

 

Při mytí hlavy byste sice měli nanášet šampon jen k hlavě, ale jelikož jste si v předchozím kroku nanesli větší množství oleje i do délek a konečků vlasů, bude potřeba šampon tentokrát dát i tam, abyste neměli po umytí mastné vlasy. Při mytí hlavy můžete opět zařadit masáž pokožky hlavy. Po umytí naneste masku nebo kondicionér a nechte je působit, finální oplach zabezpečí kupříkladu jablečný ocet smíchaný s trochou vody /v jablečném octu můžete předem i vylouhovat různé bylinky, jako například levanduli a rozmarýn/. Tento oplach už neoplachujte vodou.

 kokosový olej

Po sprše vmasírujte do konečků vlasů trochu oleje. Můžete ho aplikovat trochu i do délek, dávejte však pozor na to, aby se nedostal ke kořínkům – vlasy by se Vám tak mohly značně mastit.