Podnikání

Fungujte přes aplikace

Máte-li firmu a v ní dva a více počítačů, je pravděpodobné, že potřebujete webovou aplikaci. Webová aplikace umožňuje, aby na počítačích zapojených ve firemní síti mohlo pracovat více uživatelů najednou a navzájem si mohli v reálném čase kontrolovat a předávat data. Webová aplikace ve výrobním podniku zajistí, že jednotlivá oddělení se v stejném čase mohou koukat na firemní data přes internetový prohlížeč. Zajímavá může být vývoj aplikace cena Strelec.pro.

aplikace

Například výrobní firma, která má oddělení jako obchodní, zásobování, konstrukce, výroba, sklad a expedice, si pořídí webovou aplikaci. Obchodní oddělení získá zakázku a zavede ji do systému. Konstrukce zpracuje výkresovou dokumentaci a data ukládá do webové aplikace. Z webové aplikace si ji přebere zásobování a nakoupí veškerý materiál, potřebný pro výrobu. Výrobní oddělení si přes internetový prohlížeč promítá výkresy na obrazovku a začne po dodání materiálu vyrábět finální výrobek. Hotové výrobky si převezme sklad a do webové aplikace zadá, že daná zakázka je vyhotovená a připravená k expedici. Expedice výrobky rozešle zákazníkům a ve webové aplikaci obchodní oddělení vystaví konečnou fakturu pro zákazníka. Proces je ukončen.

aplikace

Stále nevíte, co si pod webovou aplikací představit? A znáte kalendář? Tak si představte, že máte ve svém mobilu aplikaci kalendář, kterou mají všichni členové z vaší rodiny. Do kalendáře zapisujete všichni různé události a všichni vidí, kdo tam jakou napsal. Nikdo nemá fyzicky kalendář u sebe, ale všichni na něj mohou koukat přes aplikaci ve stejnou dobu a v reálném čase. Chápete tu výhodu? Jak jinak byste si předávali informace? Každý by měl svůj kalendář a stále byste museli srovnávat, kdo kdy může a nemůže třeba na společný víkend na výlet. Úspora času, papíru, přehlednost, to jsou jednoznačné výhody webových aplikací. Jedinou podmínkou je připojení k internetu.