Životní styl

Jak žijeme

Právě to je dáno tím, co člověk baví, co ho zajímá a jaké má přesvědčení. Okruh zájmů je neuvěřitelně široký. A tak jednoho baví cestování po vlastech českých a jiných, druhý raději vysedává doma u televize. Naprosto opačné zájmy.  

Jeden člověk tráví čas sportováním, hraje fotbal, hokej, tenis nebo jezdí na koni. A jeho bratr raději sedí na zahradě a čte knihy. Nerad opouští domov.  

Pokud chtějí spolu žít natrvalo dvě osoby, musí mít také společné zájmy, nebo minimálně polovinu a musí také chtít mít ten životní styl stejný. Pokud tomu tak není, a stává se to hodně často, chce to opravdu hodně tolerance. Jeden musí ustoupit druhému a sám sebe de fakto šidit. Takže se jeden víkend jede na hory šplhat po skalách a druhý se sedí doma a kouká na telenovelu. Jenže tady je kámen úrazu. Shodnout se. Nebo, a to je také řešení, každý ať si víkend tráví po svém. Jenže, to už zase ti dva nebudou spolu, že ano… 

v lese

Optimální je tedy mít společné zájmy a pak už nic nebrání mít také naprosto společný životní styl. Strávit spolu chvilky na horách či v lesích, nebo také koukat na oblíbené filmy či pořady. V dnešní době není problém to tak nějak spojit dohromady. Vylezeme do hor a na chatu, kde je jistě televize a tu přichází na řadu její sledování. To je řešení asi vůbec nejlepší.

 u televize

Každý člověk si musí svůj styl pohlídat, protože ty nezdravé mohou vést k nemocem. Proto je vždy dobré nějakou tu zdravotní vycházku učinit. Je jasné, že pokud máte potíže s páteří od sezení v křesle, nebude asi možné chtít po vás túru s padesáti kilometry horským terénem. Ale taková procházka lesem také učiní své a když ji budete provozovat častěji, je docela dobře možné že se zlepší i zdravíčko. To ovšem nesmíte běhat tam, kde jezdí auta, jak často vídám zde ve městě.  

Nuže, jaký životní styl preferujete vy sami? Sedavý, nebo spíše pohybový?