Nákupy

Igelitové sáčky se zipem využijete doma i na cestách

Polyetylenové sáčky s uzavíracím mechanismem si vybudovaly v mnoha domácnostech své pevné místo, podobně jako naprosto nezbytný toaletní papír. Vyplatí se mít je při ruce v zásobě alespoň v několika kusech v nejčastěji využívané velikosti, odpovídající přibližně formátu papírových listů od A5 po A3. Kde všude nám mohou vypomáhat, aby zastoupily drahé plastové dózy, či nepraktické papírové krabice?

Potraviny v kuchyni – asi nejčastější způsob využití, zvláště pak pro ukládání tekutých, polotekutých, sypkých i pevných potravin do chladničky či mrazicího boxu. Uzavřený sáček chrání jeho obsah před vytékáním a před cizími pachy zvenčí, zároveň nezabírá mnoho místa a je naprosto nezávadný po zdravotní stránce. Polyetylen lze snadno popisovat lihovými fixy, takže máte přehled o uskladněných surovinách i hotových jídlech a o jejich případné časové expiraci.

Uskladnění věcí na cestách – při cestování na dovolené nebo při cestě do zaměstnání a do školy se do nich vejde svačina a různé věci, které musí být zabezpečeny před vlhkostí a prachem a únikem tekutin (minerálky, piva atd.) Vyplatí se takto převážet mobilní telefon, tablet, papírové knihy, mapy, diáře a pohlednice.

svačina na talíři

Stěhování – aby se stěhování neproměnilo v chaos a beznaděj, mějte vše přesně popsáno a uloženo tam, kde to také snadno najdete při vybalování. Největší potíže vznikají při balení drobností, pro něž nemáte žádnou krabičku, nebo nemá krabička vhodné víčko, anebo zabírá příliš mnoho místa. Igelitové sáčky se zipem jsou lehké a skladné, jejich obsah je vidět a nic se z nich nepoztrácí.

hromada šroubů

Dílna a zahrada – naprosto ideální pro skladování travního semena a osiv zahradních rostlin, pro ukládání substrátu, kamínků, dekorativních předmětů apod. V dílně poslouží na součástky, spojovací materiál, lepidla, barvy a laky a nebezpečné chemikálie, jako jsou kyseliny a louhy, chlorové tablety, hnojiva, čistidla a rozpouštědla, zkrátka vše, co musíte ochránit před domácími zvířaty či všetečnými dětmi.