Podnikání

Skvělé kontakty

Myslím si, že pracovní sféra je velmi důležitá. A taky si myslím, že hlavně kontakty anebo přátelskost v práci je velmi důležitá. Není totiž nic horšího, než když si dva zaměstnanci vůbec nerozumí. To je pak v práci opravdu dusno. Já jsem to jednou zažila. Pamatuji si, jak jsem pracovala v jednom baru. Byla jsem tam nová. Neměla jsem žádné skvělé kontakty, takže jsem tam byla v práci úplně náhodou, ale byla jsem za to velmi ráda. Sice mě tam doporučila jedna kamarádka, na kterou jsem měla kontakt, ale nebylo to moc dobré. Jenomže já jsem to dopředu nevěděla. A tak jsem si řekla, že to alespoň zkusím. Kamarádka má všude dobré kontakty, tak jsem si řekla, že ta práce bude pro mě perfektní. A navíc práce v baru.

Klid v práci je důležitý.

To znamená, že žádný den není stejný. Někdo se tam někdy opije více a někdy méně. Takže tam může být i sranda. Nicméně jsem se ale dost mýlila. Holky, které pracovaly taky v baru byly už pěkná parta a znaly se již kolik let. Pracovaly tam pouze tři barmanky. A já jsem byla čtvrtá, takže si jistě dokážete představit, jaké to bylo. Holky mě tam opravdu nechtěly. A dávaly mi to všelijak najevo, takže jsem si nakonec řekla, že mi to za to nestojí, že raději odejdu z práce. A musela jsem odejít opravdu po měsíci. Takže tady to vychází najevo, že i když máte skvělé kontakty přes kamarádku, tak to nemusí dopadnout skvěle. Je lepší si udělat své kontakty.

Mít kontakty se vyplatí.

A já si myslím, že pokud má někdo hodně kamarádů a známých tak si může udělat perfektní kontakty na ostatní. Nicméně jsem si práci našla až po dalším půl roce. Nyní jsem v práci velmi spokojená a mám tam i skvělé pracovníky, se kterými si rozumíme a chodíme spolu do restaurací na obědy. Myslím si, že prima a příjemná atmosféra v práci je velmi důležitá, protože já vím o tom své. Sice kontakt je velmi důležité, avšak taky to není všechno. Já sama jsem se již do budoucna poučila a vím, že kontakty a peníze nejsou všechno. Raději budu mít méně peněz, ale zase zato skvělou práci, do které se bude denně těšit.