Nákupy

Dokonalé prvky v romantické zahradě


Romantická zahrada, jako z obrázku o královské rodině, je dokonalým útočištěm všech snílků, a lidí, kteří sem chtějí uniknout před starostmi běžného života. Je vhodná k poklidným procházkám, četbě knih, nebo odpočinku v náruči milovaných. Co v takové zahradě rozhodně nesmí chybět?

Altánek

Pro romantickou zahradu jsou typické dřevěné altány, po bocích porostlé růžemi, či zimolezem. Nejenže vypadají naprosto skvostně, ale jsou i praktickým doplňkem, který by neměl chybět v žádné větší zahradě. Lze se sem ukrýt před deštěm, a odpočívat za nepřízně počasí třeba i s knihou, při slunečných dnech pak poskytnou stín, či příjemné zastřešení pro zábavu s přáteli.

dřevěný altán

Pítka pro ptáčky

Pítka pro ptáčky v podobě zdobeným kamenných kašen, či dřevěné verze na vyřezávané nožce, jsou rovněž dokonalým doplňkem zahrady. Nejenže děláte něco dobrého pro volně žijící ptáčky, ale rovněž se obohatíte o tu nádhernou symfonii cvrlikání, která vás přenese z doby automobilů a spěchu, na místo plné klidu a odpočinku.

Květinové záhonky

Důmyslně rozmístěné květinové záhonky mohou být jedinečnou ozdobou vaší zahrady. S pestrou paletou barev bude vaše zahrada připomínat umělecké dílo, a pokaždé když do ní vstoupíte, vám vykouzlí úsměv na tváři.

květinový záhon

Lavičky

V zahradě by rovněž neměly chybět lavičky v anglickém stylu, které působí romanticky, a vy si na nich můžete dopřát odpočinek. Lze odsud sledovat celou zahradu, či si sem vzít skicák, a kreslit vše, co zahřeje vaši duši.

Keře

Celoroční, či stálezelené keře pak také nejsou od věci. Můžete je zastřihnout do nejkrásnějších tvarů, a vypadají nádherně i v zimě, když je přikryje tlustá vrstva sněhové pokrývky.

Stromy

Co se stromů týče, jsou nejen krásné, ale rovněž i praktické. V létě vám poskytnou stín, a mimo jiné mohou sloužit i jako dokonalá ozdoba, zvolíte-li třeba okrasné třešně, jejichž rozkvět vypadá perfektně, nebo si můžete pochutnat na plodech vlastní jabloně.