Web

Zkřížila vám cestu nízká bonita?

Máte potíže s bonitou? Možná vás potěší, že v tom zdaleka ještě sami. I když to vaše problémy nevyřeší, je dobré o tom vědět. Tyto potíže nejsou ani tak způsobeny tím, že by vaše příjmy byly jakkoli atypické a nedostatečné, jako tím, že došlo k navýšení požadavků Česká národní banky na to, jakou bonitu musí splňovat lidé, kteří žádají o úvěr. Zkrátka, podmínky úvěrů se během několika málo uplynulých let změnily k nepoznání. Takže ti, kdo by před lety získali půjčku bez nejmenších potíží, mají v dnešní době smůlu.
indické peníze, bankovky, mince
Dosáhnout na hypotéku na bydlení, anebo na jinou dlouhodobou a vysokou půjčku může být pro mnoho lidí skutečně tvrdý oříšek. Pozitivní je, že díky těmto přísným opatřením nezabředávají lidé do rizikových dluhů. Naopak potíž je v tom, že mnozí nedosáhnou na peníze nezbytné na splnění základních potřeb, mezi které jednoznačně patří i bydlení. Ba co víc, tato opatření mohou některé lidi zahnat do náruče lichvářů.

Jestliže patříte k těm, které banka odmítla a vy si přesto potřebujete půjčit. Zkuste to v nebankovní společnosti. Pokud vaše finanční situace není beznadějná a bude zřejmé, že půjčku dokážete splácet, právě zde ji můžete získat. Třeba v podobě nebankovní hypotéky bez dokládání příjmů.

Ani u tohoto druhu půjčky peníze automaticky nezískáte, nicméně posuzování vaší bonity nebude tak přísné, takže může mnohým pomoci.
zlatá euro mince, orlice

V každém případě byste měli vědět to, že pro nebankovní půjčky je typické ručení nemovitostí. Ať už si vyberete kteroukoli z nich, budete muset ručit svým majetkem. Třeba domem, bytem, garáží, je jedno, co si vyberete, rozhodující je hodnota majetku. Čím je vyšší, tím vyšší částku můžete získat. A pokud vy sami vhodnou záruku nemáte, tak je nejvyšší čas začít hledat ochotného spoluručitele. Může to být kdokoli, kdo se svým majetkem zaručí za vás úvěr.