Peníze

Podnikání je nejistota

Nikdo by si neměl myslet, že si pořídí svoji vlastní firmu a tím se automaticky stane zámožným. Jak mi totiž mnozí z těch, kdo podnikají nebo někdy podnikali, potvrdí, není žádný druh podnikání za všech okolností jistotou dostatečných příjmů, o hromadách peněz už ani nemluvě. Panuje tu totiž i riziko, že nevyjde všechno tak, jak by to vycházet mělo, ruka trhu je nejednou k leckomu neúprosná. A tak se docela běžně stává, že se někdy dostanou firmy a podnikatelé do třeba i naprosto nezvládnutelné finanční situace. Tedy do situace, kdy je potřeba peněz víc, než kolik se jich doposud podařilo vydělat.

dvě mince

A co si počít, když nějakému podniku chybí peníze už i na naprosto zásadní věci? Co když někomu jeho podnikání nevynáší natolik, že už se tu vážně nedá panující situace zvládnout? Pak je třeba postarat se o to, aby se sehnaly aspoň peníze z nějakého jiného zdroje v podobě půjčky. Právě s půjčkou lze totiž přestát složitá údobí, kdy se v podnikání nedaří, právě díky ní se dá leccos napravit a vylepšit. To ale samozřejmě jedině v případě, že se sežene dost výhodná půjčka.

Jenže ona se nejednou nedá sehnat ani půjčka nevýhodná. O výhodné už pak ani nemluvě. A podnikatelé tak marně běhají od banky k bance v bláhové naději, že jim snad nakonec někde vyjdou vstříc. Jenže když mají takoví zájemci o půjčky nízké příjmy a třeba i záznamy v registrech dlužníků či exekuce, ne a ne narazit na někoho, kdo by jim půjčku nabídl. A vypadá to, že se podobní soukromníci nikde pomoci nedočkají.

německá mince

Ale dočkají, protože jim pomůže hypotéka bez doložení příjmu nebankovnihypoteka.cz. Ta se dá dostat bez problémů, rychle a daleko snáze než bankovní půjčky. Ale pochopitelně jenom v případě lidí majících aspoň nějaké příjmy a nemovitý majetek, kterým by se dalo za půjčené finanční prostředky ručit. A protože to podnikatelé a firmy mívají, dá se předpokládat, že je aspoň zde na holičkách nenechají.