Láska

Něco bude špatně, možná hodnota pH naší bazénové vody

I když se to nezdá, tak to dokáže udělat pěkný nepořádek. Na stěnách bazénu se začnou tvořit usazeniny, mohou začít i pálit oči a objevují se další nepříjemné příznaky. Bude dobré sáhnout po testeru a změřit hodnotu pH vody. Nejčastěji se zakoupí ve formě testovacích papírků, kdy se pouze namočí do bazénu a podle zbarvení máme ihned jasno. Nebo se dá zakoupit kapičkový, ale ten trvá delší dobu. Úplně nejlepší je elektrický tester, který se také ponoří pouze do bazénové vody, ale udělá nám okamžitý rozbor veškerých přítomných látek. Takže v podstatě ihned vidíme, jak na tom naše koupání bude dál. Zde budeme muset vodu upravit bazénovou chemií. Nemusíme se obávat, jelikož je zdraví neškodná, ale zatočí s neřády v našem bazénu a to my právě potřebujeme.
vzorky vody

Potřebujeme získat správnou hodnotu pH vody

Jestli chceme, abychom dosáhli skutečně kvalitní a čisté vody, bez úpravy a ošetření se nepohneme dál. Přípravky nám pomohou, ale v první řadě na to musí mít i správné podmínky a to je právě pH vody, které by mělo být v rozmezí 7,2 -7,6, pokud tak není, voda se musí takzvaně doladit. Naštěstí to nebude nic tak hrozného a vypouštět vodu z bazénu také nemusíme. Podle potřeby hodnoty upravíme přípravky pH plus nebo pH mínus.

Nežádoucí účinky nesprávné hodnoty:

Vysoká – velmi bude škodit hlavně přecitlivělé pokožce, ale i ta normální nezůstane stranou a může se objevit nějaká alergická reakce. Voda bude mít mléčné zákaly a také bude rozhodně větší tvorba vápenatých usazenin, také nemůžeme počítat s tím, že zabere ihned nějaké jiná chemie, než je doporučená výrobci. Přesto řešení záhady rozlouskneme, pokud aplikujeme správný přípravek https://www.chlorito.cz/ph-minus a vodu upravíme do správné hodnoty. Poté teprve provádíme další možné úpravy.
čisticí technika

Nízká – ten zápach chlóru je snad neskutečný, očí pálí a sliznice je podrážděná. Je to pouhý začátek, který by mohl vést až ke korozi železných částí a také bude velká spotřeba činidel na bázi chlóru. Rozlousknout to může pouze změření vody a v případě nízké hodnoty, přidáme pH plus a rázem bude zase vše, jak má správně být.

Jedině s bazénovou chemií dosáhneme kvalitní vody a bez větších problémů. Tím si můžeme užívat vodních radovánek s celou rodinou.