Hry

Hledej podzim aneb jak zabavit děti venku

Dnešní děti bohužel zajímá pouze telefon, notebook, počítač, tablet nebo televize, i přesto je vytáhněte ven. Čerstvý vzduch potřebují, jednak je to vyvětrá, dostanou barvu do tváří, a jako bonus by je to mohlo i výborně unavit.

Zahrajte si s nimi podzimní hru na hledání různých předmětů, které jsou součástí přírody, pak se s nimi bude tvořit.

Nejdříve si připravte kartičky ze čtvrtky a na ně namalujte nebo napište (podle věku dítěte), co má dítě hledat a v jakém počtu. Určitě by tam neměli chybět kaštany, žaludy, dubový lístek, bukvice, šípek, borovicové šišky, smrkové šišky, jeřabiny apod.

položený kaštan

Bude to skvělá procházka a vaše ratolest se bude skvěle bavit, nezapomeňte si vzít s sebou nějakou tašku, košík, batůžek, jednoduše něco, do čeho budete dané předměty sbírat. S dítkem si uděláte nejen super vycházku, která ho bude bavit, ale jistě bude zvědavé, proč tyto předměty sbírá.

Po procházce si udělejte na zahřátí čaj či horkou čokoládu, jak je libo a něco sladkého k tomu bude také jistě vhodné jako malá svačinka.

 Následně si připravte špejle, párátka (už se vám vybavují vzpomínky na vaše dětství? Tak to už určitě víte, co se bude dít!), lepidlo, popřípadě tavící pistoli a můžete se do toho pustit.

podzimní dekorace

Z nasbíraného materiálu, vytvořte jakákoliv zvířátka, nebo postavičky všeho druhu. Dítě bude unešené, zároveň se vám postará o podzimní dekoraci, kterou můžete mít v podstatě kdekoliv, uvnitř domu i venku, na balkóně zkrátka, kde vás jen napadne. Pokud je dítě šikovnější (záleží i na jeho věku) můžete zakoupit polystyrenový korpus věnce, koule, nebo květináč na zapichování a tvoření tak posunete o level výš.

Já osobně pamatuji na zvířátka, které jsme tvořili jako děti ve školce, s rodiči i ve škole a neskutečně mě to bavilo a ta radost, když s tím maminka vyzdobila kuchyni byla nepopsatelná!