Nezařazené

Prudiči u dveří

Mělo by se to stávat čím dál tím méně, protože už dávno existují kupříkladu i vyhlášky, které s tímto nešvarem mají bojovat a které by měly zabírat. Jenže navzdory všemu nejednou nezabírají. K nepotěše slušných lidí.
zatčený prodejce
Takový normální člověk dejme tomu přijde odpoledne z práce. Má toho akorát tak dost, možná i nad hlavu, a nepřeje si snad nic jiného než se na chvíli uvelebit na kanapi. Jenže vtom… crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr! Zvonek u dveří mu nedá nadlouho spočinout v příjemné poloze. Jde tedy ke dveřím a tam… „Mám pro vás skvělou nabídku. Hrnce, zubní pastu, kosmetiku, bižuterii,… To vše za ty nejvýhodnější ceny, jež už se nikdy nebudou opakovat…“
Člověk tomu otravovi možná s pár odmítavými slůvky zavře dveře před nosem.
prodejce losů
Zajde si do kuchyně pro jedno lahvové a opět se uvelebí na svém kanapíčku… a kdosi klepe na dveře.
Je třeba jít otevřít, protože co člověk ví, kdo a proč přichází, že?
Za dveřmi je dejme tomu nějaký ten církevní nadhaněč. A že prý nás ten jeho bůh miluje, že pro nás chystá to nejlepší, když…
Člověk mu zabouchne dveře před nosem a jde zpět do pokoje s nadějí, že snad už bude konečně klid. Že už si konečně oddechne.
Crrrrrr! Další nezvaný host. Že prý nabízí smlouvu, díky které budeme mít levnější plyn nebo elektřinu. Stačí prý přestoupit k jinému distributorovi, podepsat se tady dole pod ta malá písmenka…
Nezvaný host už letí od dveří jako namydlený blesk. A může být rád, že za ním letí jenom nějaká ta notně nelichotivá slova. Protože ten další otrapa už tolik štěstí nemá. Po tom letí to první, co měl majitel bytu zrovna po ruce, když zazněl dotaz, zda by pan domácí nepřispěl na sbírku pro… je vlastně jedno pro koho, protože by to nakonec skončilo stejně v kapse té pochybné existence u dveří.
lupič za dveřmi
Pan domácí konečně usedne ke stolu k manželkou právě dovařené večeři. Ale než spolkne první sousto, zvoní nějaký dealer nejmenovaného mobilního operátora s další nabídkou. Než je po večeři spořádán dezert, je vyhozen otravný pojišťovák. A než se rodina odebere na lože, mihnou se tu ještě nějací další S tu více a tu méně pochybnými nabídkami.
Člověk si tak třeba ani doma neoddechne, nemá chvíli klidu. Kvůli dotěrným jedincům, kteří jsou prostě pro pár korun nebo jinou výhodu ochotni udělat cokoliv.
Jenže co s nimi naděláte, že? Kdybyste na ně vypustili svého Hafíka alias pitbula velikosti telete, ještě byste jim museli přinejmenším platit bolestné.