Nezařazené

Jak se stát pánem času?

Pojďme si to vzít pěkně od začátku jako když byste vařili nějaký dobrý recept:
Sepište si priority
První věc, kterou je ideální začít, pokud si potřebujete naplánovat nějaké trávení Vašeho času, tak je soupis aktivit, které chcete dělat a ustálení pořadí podle důležitosti. Primární pro Vás nejspíše bude práce nebo škola, protože to je věc, kterou si zrušit jen tak nemůžete. Nebo tedy můžete, ale pokud nejste rozhodnutí změnit povolání, pak pro Vás bude práce na prvním místě.
syndrom vyhoření
Dále se dlouze zamyslete a napište si aktivity v pořadí, ve kterém o ně stojíte. Je-li Vaší největší vášní třeba tanec, pak si ho zařaďte hnedka za práci. Poté třeba může být v seznamu nějaký oblíbený sport, hudba, cvičení, poznávací výlety, lekce cizího jazyka apod.
Plánujte vše najednou
Máte sepsaný seznam, tak teď přichází jedna z nejdůležitějších věcí. Musíte si na všechny vzít telefonický kontakt a během jednoho dne to ideálně všechno vyřídit. Důležité tady je, že nevoláte postupně na všechny místa jenom jednou a nevoláte od nejdůležitějšího po to nejméně důležité, ale voláte právě v opačném pořadí.
Nejprve tedy zavoláte na Vaši nejméně podstatnou aktivitu, kde se domluvíte na nějakém termínu. Posléze pokračujete a ostatní zájmy si plánujete na další místa ve Vašem rozvrhu. Pokud tam už je aktivita, pak víte, že je méně důležitá a nahradíte ji tou novou. Posléze po nahrazení vždy hned voláte zpět na tu původní a poptáte se po nějakém jiném novém termínu.
nástěnný kalendář
Máme hotovo
A je to! Ani to nebolelo že? Tento postup je nejlepší, protože respektuje Vaše priority a zpravidla končí absolutním vítězstvím. A pokud jste zjistili, že nějakou z Vašich aktivit budete muset přeci jen vyškrtnout, pak nezoufejte. Třeba naleznete zase nový koníček, který Vám přinese ještě větší radost.
Chcete-li nalézt nové koníčky a aktivity nebo hledáte jiné možnosti trávení času, například výlety a jednorázové zajímavé akce, pak se musíte naučit správně hledat. Tak šťastný lov!