Nezařazené

Aby si vás vzala

Zatímco v dětství si na takovou svatbu hrajeme, v dospělém věku se tato už stává nejednou realitou. Zatímco z dětských her pranic závazného nevyplývá a člověk si může být „nevěstou“ jistý třeba už i jenom proto, že je jediným zrovna dosažitelným „ženichem“ v celém sousedství, případně tím jediným klukem, který si na svatbu hrát chce, v dospělosti už je všechno jiné.
propletené prsteny
Když dospějeme a začneme na svatbu pomýšlet, musíme si v první řadě najít vhodnou partnerku. A rovněž v první řadě musíme nějak zařídit, aby si nás vůbec všimla. A v další první řadě musíme činit vše pro to, aby si nás všímat nepřestala. Po čemž následuje další „v první řadě“, a to to, aby se rozhodla právě pro nás.
Není to pro nás, tedy pro muže, zrovna nic jednoduchého. Protože krásných slečen běhá po světě dost a dost, jenže na rozdíl od nás jimi zpravidla tolik nelomcují hormony a tyto tak dobře zvažují, koho nechají požádat o svou ruku.
Když chceme my muži některý z našich protějšků požádat o ruku, musíme něco na takovou ruku nabídnout. Nebo bychom aspoň měli. Nejsnáze se taková ruka získá zřejmě tehdy, když jí nabídneme snubní prsten. Tedy proprietu, jež by měla být v ideálním případě dělaná na zakázku a osazená diamantem. Nemusí tomu sice být právě tak a nejinak, jde ale o luxus, jenž si snadno podmaní nejedno dívčí, potažmo ženské srdce. Protože tímto se pak naše vyvolená věru může pyšnit na veřejnosti, to jí budou všechny závidět. A to ono určitě ovlivní.
prstýnky na polštářku
Když jde o kousek navržený mistry zlatnického oboru, vypracovaný ručně a tudíž originální, jde veškeré hrané zdráhání se stranou, žluté či bílé zlato a různě barevný a vytvarovaný kámen boří hráze, záruka pravosti upevňuje víru v to, že i vše ostatní ve svazku těch dvou bude ryzí a nefalšované.
Zásnubní prsten s diamantem je zkrátka něco úžasného. Něco, čemu jen málokterá žena dokáže odolat. Takovým prstenem se dá dokázat celému světu, jak je žena svému nápadníkovi vzácná, je to důkaz, že to s ní tento myslí upřímně a seriózně. Už i jenom proto, že se na takovém šperku rozhodně nedá šetřit, že je to dost drahý špás.
Jenže všechno má svou cenu. A takový vztah mezi dvěma navzájem se přitahujícími lidmi má cenu hodně velkou, ba přímo penězi nevyčíslitelnou. A do toho se už rozhodně vyplatí aspoň jeden luxusní prstýnek investovat.