Kultura

Obohaťte svůj život nevšedními zážitky

Začne to budíčkem, který vás upozorní, že je na čase vstávat do práce. Po práci vás obvykle čeká spousta dalších povinností doma, do toho nákupy, pochůzky. Zkrátka taková ta všední rutina. Když pak pracovní týden končí, a začíná víkend, je konečně čas někam vyrazit. Ale kam? V divadle jste byli už tisíckrát, v kině zrovna nic nedávají, a člověku se nic z těch stále stejných věcí už dělat nechce. Jaké nevšední zážitky můžete vyzkoušet?

Krmení krokodýlů

Přerostlý plaz s obrovskou tlamou plnou ostrých zubů, to je krokodýl. Na ulici byste ho jistě potkat nechtěli. Co jej ale zkusit nakrmit v bezpečí krokodýlí Zoo? Nachází se v Praze, a kromě toho, že zde můžete vidět krokodýly pěkně z blízka, něco se o nich dozvědět, a dokonce je nakrmit, uvidíte tu spoustu dalších úchvatných tvorů. Co třeba aligátor, kajman, nebo ohromný had? Kromě úchvatného zážitku načerpáte spoustu nových informací, a dozvíte se něco navíc o světě zvířat.

hlava krokodýla

Návrat do minulosti

Chtěli byste si na chvíli vyzkoušet, jak éto bylo žít za První republiky? Nyní můžete. Tento zážitkový den lze objednat u agentury Elegantní Česko, kde je prožijete spolu s dalšími lidmi. A o co jde? Začíná to stylingem a oděvem, abyste se dostali do kůže těch, kdo v této době žili. Vychutnáte si sklenici vína, lahodný oběd, dozvíte se spoustu zajímavých informací o této době, a nakonec přijde focení, ze kterého dostanete na památku deset fotografií. Tyto zážitkové dny probíhají po domluvě v Praze na Malé Straně, v Brně, a v Olomouci.

muž v pekle

Zlobiví půjdou do Pekla, ti hodní mohou také

Že Peklo neexistuje? Nesmysl! Peklo existuje, a najdete jej v Hlinsku. Abyste se tam dostali, musíte projít pekelným labyrintem, vydržet trapírnu, i komůrky smrtelných hříchů, požádat o audienci u Lucifera, a doufat, že vás nezapíše do knihy hříchů. O hladu však nezůstanete, o to se postará Pekelný šenk, který vám připraví ty nejlepší pekelné speciality. A nakonec, pokud si vás v pekle nebudou chtít ponechat, můžete se podívat na pohádku Čertoviny, která se zde natáčela.