Nákupy

Montáž nábytku v Praze za vás provede stěhovací firma

Víte, že některé stěhovací firmy rozšířily svůj pracovní rozsah o rozmontování a smontování nábytku? Valná většina těchto výrobků totiž putuje z produkčních linek v podobě stavebnic, první prototyp montují dělníci ve zkušebním pracovišti a pak už nic nebrání sériovému zpracování a hromadným dodávkám na trh.

nábytek z masivu

Podobným způsobem se vytváří i skříně na míru (vestavěné pokojové, oděvní či skladové), anebo kuchyňské kompletní sestavy. Koncepce tohoto řešení má několik výhod vůči staré klasice: snáze se nábytek přenáší a stěhuje, lze jej v některých případech přizpůsobit novému prostředí, podmínkou je pouze zvládnout sestavovací a montážní práce.

Úskalí při montáži nábytku, která stěhováci znají

Jestliže zakoupíte dřevotřískovou šatní skříň či komodu, obvykle se pokusíte sestavit si ji sami. Pokud se vám to podaří, máte vyhráno, ale obtížnější situace vznikají při demontáži a další montáži na novém místě při stěhování. Dřevotříska je totiž materiál velmi křehký a náchylný na poškození v místech spojů. Stává se, že se vruty protáčí, uvolní se vodicí kolíky, případně se kus dřevotřísky odlomí. Může vás to nepříjemně zaskočit a i nevratně výrobek poškodit. Stěhovací firmy, které montáž nábytku Praha zajišťují, mají své osvědčené postupy, jak těmto situacím zabránit.

zařízený poko

Vestavby a velké kusy nábytku – s drobnými kousky bytového vybavení si zručný kutil poradí, ale větší akce, jako jsou celostěnové, na sebe navazující vestavby, rohové kuchyně atp., jsou náročný úkol i pro zkušené profesionály. Tam je zásadní správný pracovní postup, někdy speciální nářadí a pomůcky, ale hlavně zkušenosti. Své opodstatnění má také pojištění, to je u stěhovacích firem běžným standardem a má význam nejen u montáže nábytku, ale i v průběhu jeho transportu, kdy může dojít i k poškození cizí věci, např. domovní fasády.