Nezařazené

Domov plný květin Vás naplní energií

V dnešní uspěchané době plné práce a povinností si každý určitě rád sedne večer na svojí oblíbenou pohovku a dá si šálek horké kávy. Pokud navíc Váš parapet a poličky zdobí jedna kytka za druhou, máte vyhráno. Odborníci se shodují na tom, že živé rostliny v domácnosti mají pozitivní vliv na každého z nás. Zklidňují naši mysl a uvolňují napětí, které si v sobě často nosíme. Pokud se spojí krása květiny a její neodolatelná vůně, jen těžko někdo odolá příjemnému pocitu. Květiny vyžadují péči, a to lidem už po staletí dělá radost. Pokud jste květiny nikdy nepěstovali a přišlo Vám to jako zbytečnost, možná změníte názor.
hodiny mezi okny.jpg
Které rostliny budou vhodné?
·         Kuchyň
 Před koupí květin do kuchyně je třeba se zamyslet nad pár detaily. Často se v místnosti vaří, větrá a mění se zde teplota, takže by květina měla být odolná proti těmto vlivům. Ideální je pěstovat v těchto prostorech bylinky, které budete mít vždy čerstvé po ruce u vaření např. petržel, bazalka nebo rozmarýn. Pokud jde o kvetoucí rostliny, hodí se spíše narcisy, malé růže, begónie, ibišek nebo krásné gerbery. Pokud plánujete pěstovat kytky u okna, zpestřením pro Vaši kuchyň může být i citrus nebo olivovník, který svými plody nadchne každého návštěvníka bytu.
čtyři orchideje.jpg
·         Obývací pokoj
Tyto pokoje se mohou většinou pyšnit jak svou velikostí, tak dostatkem světla, který je pro pokojové rostliny velmi důležitý. Díky tomu si do obývacího pokoje můžete pořídit kromě malých květin i rostliny větší např. i okrasnou palmu. Nejvíce se do těchto prostor hodí begónie, cykasy, pelargónie a v neposlední řadě orchideje. Květiny můžete umístit jak na podlahu do velkého květináče, tak na parapet nebo skříň. Také kaktusy mohou příjemně oživit Vaše poličky v obýváku.
·         Ložnice
Do místnosti, kde spíme jsou vhodné převážně zelené rostliny, která na nás působí uklidňujícím dojmem. Rostliny mohou být přínosné pro alergiky, protože zlepšují ovzduší např. Eukalyptus. Pokud si přeci jen potrpíte na kvetoucí rostliny, zvolte např. levandule nebo jasmín. Také rostlina tchýnin jazyk je do ložnice velmi vhodná díky své schopnosti čistit vzduch hlavně večer. Určitě se vyvarujte silně vonících druhů květin, mohli by Vám nepříjemně narušovat spánek.