Nákupy

Dětské stany

Děti si rády hrají, rozvíjí sebe i svou kreativitu a rodiče se jim v tom snaží pomoct vymýšlením různých her a pořizováním hraček. Časem se dostanou do okamžiku, kdy si děti začnou stavět bunkry přehozením deky přes židle či stůl. Takto vytvořené zázemí je pro děti totiž novým dobrodružstvím, která dříve či později začnou vyhledávat. Bohužel takto vytvořená skrýš není úplně to pravé ořechové – deka klouže, takže je nutné ji pořád vracet zpět, přičemž je hra narušena. Dětský stan je proto mnohem pohodlnějším řešením.

Stany pro děti na hraní https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-stany-a-domecky-pro-deti/ můžete umístit do bytu či na zahradu. Bývají zhotoveny z jednoduché konstrukce potažené textilií či tenkým PVC a podlahou z umělé celtoviny či stejného materiálu jako stěny. Jako konstrukce umožňuje rychlé a jednoduché postavení i sklizení. Jaké jsou další výhody?

camping-2169976_960_720

Rozmanitý výběr barev, velikostí, tvarů (klasický sta, týpí, hrad) či motivů je dnes již samozřejmostí. Sehnat můžete také stan s potiskem oblíbené kreslené postavičky vašeho dítka nebo s tunelem a míčky jako skvělým bonusem, který dítě ještě více rozradostní při hrách. Další výhodou je jednoduchost takové stavby – u klasické konstrukce zabere maximálně 15 minut, existují již ale také samostavící konstrukce, které stačí pouze vytáhnout z krabice a skrýš se postaví sama nebo s lehkou dopomocí za 3 sekundy. Složené navíc nezaberou moc místa. Cenová dostupnost je dalším pozitivem – ty nejlevnější kusy seženete již od 250 korun. Nízká hmotnost zase zajistí snadné přenášení z místa na místo. Textilie se velmi snadno čistí, stačí ji otřít navlhčeným hadrem.

girl-102831_960_720

Samozřejmě zde najdeme také jisté nevýhody. Tou první, které si všimnete, je stabilita. Odlehčené tyčky jsou z plastu (nikoli kovu), proto toho tolik nevydrží, čímž často dochází k poškození hračky a vyloučení její další použitelnosti. Syntetický materiál je pak horší v propouštění vzduchu dovnitř, takže je nutné alespoň čas od času vyvětrat. Podlaha není moc vyztužena, doporučuje se proto vložit pěnové puzzle či jinou podložku pro pohodlnější pobyt uvnitř. Velikostně také nebývají nic moc, dovnitř se většinou vleze jedno, maximálně dvě děti.