Nezařazené

Dovolená ve velkoměstě

Nyní se podíváme na několik důležitých důvodů, proč jet vlastně na dovolenou do velkoměsta. Samozřejmě, pokud celý rok pobýváte ve velkoměstě, jsou tyto důvody asi spíše negativa, ovšem pokud například nestudujete nebo nepracujete v Praze, určitě uvítáte i nějaké jiné evropské město, které by vás nadchlo. Taková dvoutýdenní či týdenní dovolená vám tak může přece jen prospět mnohem více než hory.
 new york city panoráma města
1)      O jídlo se nestaráte
Pokud nenarazíte na restauraci, tak narazíte na nějaké hladové okno nebo bufet, kde si můžete dát nějakou rychlovku za pár euro. Nebo se také můžete zajít stravovat do obchodů jako je např. francouzský Monoprix, kde nakoupíte i celé obědy za pár euro, aniž byste vůbec někam chodili. Nemusíte dávat dýško, nemusíte s nikým mluvit. Nebo taky můžete zkusit nějaké místní pekárny, které mají také i různé svačiny apod.
západ slunce nad městem 
2)      O zábavu se nestaráte
Pokud to není město historické, je to město moderní. Pokud je to historické, bude i moderní. Takže ať už zvolíte Moskvu nebo Londýn, vždycky najdete něco, co vás okouzlí nebo zaujme. Historický monument nebo pořádný klub? Vždyť je to jedno, hlavně když se zabavíte. Možnosti jsou takřka neomezené, až od kulturních záležitostí po nějakou pouliční hru karet. Najdete tu skoro všechno, stačí se jenom pořádně rozhlédnout nebo se jen podívat na internet.
 
3)      Ubytování je skoro všude
Pokud to není AirBNB, tak je to pravděpodobně hotel. A v každém hotelu mají slevy a výhodné koupě, takže je jen otázkou času, než narazíte přesně na to, co chcete. A nemusí to být ani daleko od centra. Dá se sehnat i pokoj v centru, který byl originálně za 10 tisíc, ale nyní stojí tři tisíce. Takže ani o ubytování nebudete mít nouzi a určitě nebudete muset spát pod širákem, byť je to svým způsobem také adrenalin.
tramvaj v Lisabonu 
Doprava je ještě jednodušší než veškeré tyto body výše zmíněné. Ať už je to metro nebo tramvaj nebo autobus, dostanete se prakticky všude bez jakékoliv obtíže.