Cestování v době pokoronavirové

0 Comments

Ještě před pár měsíci jsme si nejspíš všichni mysleli, že už nikdy nebudeme moci normálně cestovat, jak jsme byli v uplynulých letech zvyklí. Naučili jsme se být natolik samostatní a bez limitů, že je potom velice překvapující náhle zjistit, že není možné vyjet nikam jinam, než na pár míst v rámci naší země.

letištní hala

Situace se přirozeně vrací do normálu, pomalu ale jistě. A proto, nebo spíše i přesto, přicházíme s několika tipy ohledně toho, jak se bud nadále vyvíjet a na co je dobré si dát pozor. Na jednu stranu je určitě šlechetné a nanejvýš zodpovědné držet se v okolí domova pro letošní rok zavrhnout všechny větší výpravy do ciziny, především do exotických zemí, nebo jižních krajin, které byly pandemií nejvíce postižené. Na druhou stranu, je však možná právě teď ta ideální doba, trochu se osmělit a vydat se opět do míst, která nám nejsou úplně blízká, kde můžeme něco hezkého zažít, podpořit tamní ekonomiku a turistický ruch a zároveň si je tak trochu vychutnat v dobách, kdy nebudou přeplněna turisty z jiných zemí.

cestovatelské potřeby

Kam bychom se teda mohli vypravit ve zbytku letošního roku? Jednoznačně doporučujeme se i nyní primárně držet v rámci Evropy. Pro bezpečí naše, ale i našich blízkých a okolních lidí, je důležité vyhnout se extrémům. A kýžený pocit z cestování budeme mít tak jako tak. Právě nyní navíc můžeme sehnat v rámci Evropy ty nejlevnější letenky levneletenky.cz. Pokud jste zvědaví na konkrétní tipy, ideální variantou bude pro tuto chvíli nejspíš držet se v přírodě. Města jsou nádherná bez turistů, avšak kontaktu s lidmi se v nich nikdy nevyhneme. Pokud i tento fakt chceme riskovat, pak si alespoň musíme pečlivě rozmyslet, kde se ubytujeme a jak bude vypadat například volba restaurací nebo jiných podniků, do kterých zavítáme.

Na co si určitě dát pozor? Přestože se problematika cestování pomalu uvolňuje, je dobré se s ničím neukvapit a dbát především na všechna bezpečnostní opatření. Než tedy někam pojedete, dobře si prostudujte veškerá ustanovení, rozdíly v oblasti přístupu ke koronaviru v té dané oblasti, povinnost nošení roušek v těch kterých institucích nebo prostorách a případně i povinnost karantény po návratu z té které oblasti. Je vždy lepší být připraven na nejhorší, ale zároveň doufat v nejlepší!